Малий Ключів

Перегляди: 2569

Адміністративний будинокв с. Малий КлючівПерша згадка про село Малий Ключів відноситься до 1416р.(в Польських хроніках).

Перша версія походження – соляні ключі (соровиці), село Ключів-соровиці , село Малий Ключів – джерело.
Друга версія – ключі журавлині, які кружляли над селом під час відльоту в теплі краї. Над Малим Ключевом - малий ключ, над Великим Ключевом – великий ключ.
Третя версія – з переказів, Ключів і походить від того, що безіменна річка, яка плила коло перших поселенців у тому місці мала згин , подібний до ключа. Так нібито і стала річка називатися Ключівка, а потім і поселення перебрало ту назву. Назва село Малий Ключів ніколи не змінювалось.
 
 
 
Відстань від села до районного центру – 18км.
 
Населення 1280, дворів 500.
 
Село межує із селами – Рунгури, Печеніжин, Великий Ключів, Сопів.
 
Малий Ключів складається із 5 кутків та 21 вулиці.
 
В селі є такі установи: сільська рада, сільський клуб, бібліотека, школа І-ІІст., медпункт, УПАЦ "Різдва Пресвятої Богородиці", два приватні магазини та пам'ятник І.Я.Франкові, який був відкритий 21 вересня 2003 року. А також в селі є історичні місця : це "Пам'ятний знак" загиблих воїнів – односельчан у В.В.війні та могила "Січовим стрільцям", яка була відновлена 21вересня 1990р.
Малоключівська ЗОШ І-ІІ ступенівУПАЦ "Різдва Пресвятої Богородиці" 
Пам'ятник І.Я. Франку в с. Малий КлючівМогила Січовим Стрільцям в с. Малий Ключів"Пам'ятний знак" загиблих воїнів – односельчан у В.В.війні"Пам'ятний знак" загиблих воїнів – односельчан у В.В.війні