Е-декларування

Перегляди: 1239

Термін подачі першої електронної декларації буде продовжено до 1 травня 2017 року.

23 березня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».

З текстом Закону Ви можете ознайомитися за посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1975-viii

Даним законом передбачено, зокрема, продовження до 1 травня 2017 року строку подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Закон вже підписаний Президентом України. Очікується його офіційне оприлюднення, після чого він набере чинності.

Тому особи, які подають електронну декларацію вперше та не можуть зробити це зараз через технічні проблеми в роботі веб-сайту НАЗК, матимуть можливість подати таку декларацію до 1 травня 2017 року.


З 1 січня 2017 року розпочався новий етап подання електронних декларацій.

Він триватиме до 1 квітня цього року. За цей період свої електронні декларації повинні подати особи, які виконують функції держави і місцевого самоврядування. Відзвітувати про свої фінанси повинні керівники управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій; керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності, а також заступники керівників навчальних закладів державної та комунальної форми власності, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції на постійній основі. Якщо працівник на час відсутності керівника тимчасово виконує його обов’язки, він не зобов'язаний подавати електронну декларацію. В НАЗК показали в інфографіці, хто ще підпадає під нову хвилю е-декларування в першому кварталі 2017 року.

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ