Developed by jtemplate

НОВИНИ ДНЯ

Децентралізація системи соціального захисту населення відкрила нові можливості

Перегляди: 288

В умовах децентралізації одним із пріоритетних завдань соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг.

Незважаючи на позитивні зрушення у формуванні нової системи соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах, існує низка проблемних питань у їх діяльності, зокрема недостатній кадровий ресурс та відсутність дієвих механізмів взаємодії з ОТГ структурних підрозділів соціального захисту населення, інших соціальних служб райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення.

З цією метою, департамент соціальної політики облдержадміністрації спільно зі службою у справах дітей облдержадміністрації та обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді наприкінці минулого тижня організували нараду для представників ОТГ.

Директор ОЦСССДМ Ростислав Микитюк зосередив увагу представників заходу щодо виконання ОТГ повноважень, спрямованих на:

  • виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки та надання соціальних послуг
  • визначення індивідуальних потреб сімей (осіб) у соціальних послугах;
  • здійснення соціального супроводу сімей (осіб), які потрапили у складні життєві обставини, надання їм допомоги в оформленні документів для призначення усіх видів соціальної підтримки;
  • організацію надання соціальних та реабілітаційних послуг сім’ям (особам), які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.


«Відповідальність за збереження життя і здоров’я підростаючого покоління, своєчасне виявлення дітей у стані кризи, вжиття дієвих заходів щодо соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, покладені на територіальні громади, – зазначив Іван Ковалик, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації. – Органи місцевого самоврядування також мають брати на себе відповідальність з окресленого питання».

Для забезпечення належного підходу до виконання власних (самоврядних) повноважень ОТГ за даним напрямком, заступник директора ОЦСССДМ Ольга Гладій рекомендувала передбачити у структурі виконавчого органу підрозділ або відповідальних працівників – фахівців із соціальної роботи з виконання таких функцій та спеціалістів з питань захисту прав дітей.

Служби у справах дітей та центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готові до співпраці з новоствореними ОТГ, з метою чіткого розподілу обов’язків та раціонального використання професійних ресурсів.

За результатами наради дано відповідні доручення, а з представниками Матеївецької ОТГ обговорено питання створення окремого Центру надання соціальних послуг.

Підбиваючи підсумки, заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Людмила Непийвода наголосила, що найважливіше на сьогодні – максимально наблизити соціальні послуги до людини, щоб кожен потребуючий зміг відчути соціальну підтримку та увагу місцевої влади.

Джерело